دانلود طرح درس علوم پایه اول دبستان درس زمین خانه سنگی ما بر اساس برنامه درس ملی
0
10.4k
دانلود طرح درس علوم پایه اول دبستان درس زمین خانه سنگی ما بر اساس برنامه درس ملی بصورت WORD در 4 صفحه کامل و تضمین
این طرح درس ملی که در ارتباط با کتاب علوم پایه اول دبستان و همسو با برنامه درس ملی در رابطه با درس زمین خانه سنگی ما تدوین شده است ، یکی از کاملترین و دقیقترین طرح های کاربردی در اینترنت است. تیم تخصصی اصفهان ادو سعی نموده است برای تدریس درس زمین خانه سنگی ما در کتاب علوم پایه اول دبستان از همه استاندارد های لازم بهره گیری نماید.
نگارش این نوع طرح درس و برنامه ریزی کمک شایانی در تدریس درس علوم در پایه اول ابتدایی می کند. دانش آموزان در پایه اول دبستان می کوشند به بهترین شکلی که آموزگارشان به تدریس کتاب علوم و درس زمین خانه سنگی ما می پردازد ، این درس را فرا بگیرند. درس زمین خانه سنگی ما یکی از مهمترین دروس کتاب علوم در پایه اول ابتدایی می باشد.
طرح درس ملی علوم اول دبستان روزانه درس زمین خانه سنگی ما شامل موارد زیر می باشد :
اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی در درس زمین خانه سنگی ما علوم اول ابتدایی
وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
فعالیت بر اساس اهداف معین واز پیش تعیین شده در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
طراحی منظم با توجه به موقعیت و امکانات درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد فرصت و تسهیل یادگیری در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
هدف کلی طرح درس ملی علوم اول دبستان دانش آموزان باید مفاهیم درس زمین خانه سنگی ما را در پایه اول فرا بگیرند.
اهداف مرحلهای درباره تعدادجلساتی که در هفته به این تدریس کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول اختصاص داده شده است . تعداد دروس کتاب درسی با رعایت پیچیدگی مفاهیم کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول بنا بر این بعد از در نظر گرفتن مسائل و مواردی که ذکر گردید،زمانبندی کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول را بررسی و تدوین می نماییم.
هدفهای رفتاری آموزشی طرح درس ملی علوم اول دبستان
انتظارات در پایان آموزش حیطه و سطح در بلوم عناصر برنامه درسی ملی
تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق
عنصر عرصه ارتباط با خود ، خدا، خلق و خلقت
آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی – یادگیری
مواد و رسانههای آموزشی که شامل Cd های آموزشی .تولید محتوای الکترونیکی.پاورپوینت آموزشی.قلم نوری.برد هوشمند
پیش بینی رفتار ورودی در طرح درس ملی علوم اول ابتدایی درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد ارتباط اولیه در درس زمین خانه سنگی ما
گروهبندی، مدل و ساختار کلاسی در درس زمین خانه سنگی ما
روش ایجاد و تداوم انگیزه در درس زمین خانه سنگی ما
ارزشیابی آغازین در درس زمین خانه سنگی ما
روشهای تدریس در درس زمین خانه سنگی ما
فعالیتهای مرحله حین تدریس در طرح درس ملی علوم اول ابتدایی
آماده سازی و توجه ویژه به تفاوت های فردی در بین دانش آموزان
اهمیت نحوه ی رفتار معلم با دانش آموز در درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد جو دوستانه جهت جلوگیری از خستگی دانش آموزان در درس زمین خانه سنگی ما
استفاده ی بهینه از حداقل امکانات
توجه به دانش آموزان ویژه و کم حرف . در درس زمین خانه سنگی ما
استفاده از تجربیات نو و به روز و در دسترس دانش آموزان جهت تدریس .
مشارکت کلیه ی دانش آموزان در امر تدریس .
تقویت هوش بینایی ، شنوایی و گویایی در دانش آموزان با طرح پرسش های گوناگون
فعالیتهای معلم- دانشآموز: این فعالیتها به صورت تلفیقی مطرح میشود و تفکیک آن به معنای مجزا بودن فعالیتهای معلم و دانشآموز است و منطقی به نظر نمیرسد و به همین خاطر از خطچین استفاده شده است.
فعالیت های معلم فعالیت های دانش آموزان
فعاليتهای خلاقانه دانشآموزان
فعالیتهای تکمیلی
ارزشیــابـــــی
الف: تکوینی
ب: ارزشیابی تراکمیش
جمعبندی
تعیین تکالیف و اقدامات بعدی
اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی در درس زمین خانه سنگی ما علوم اول ابتدایی
وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
فعالیت بر اساس اهداف معین واز پیش تعیین شده در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
طراحی منظم با توجه به موقعیت و امکانات درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد فرصت و تسهیل یادگیری در فراگیری درس زمین خانه سنگی ما
هدف کلی طرح درس ملی علوم اول دبستان دانش آموزان باید مفاهیم درس زمین خانه سنگی ما را در پایه اول فرا بگیرند.
اهداف مرحلهای درباره تعدادجلساتی که در هفته به این تدریس کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول اختصاص داده شده است . تعداد دروس کتاب درسی با رعایت پیچیدگی مفاهیم کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول بنا بر این بعد از در نظر گرفتن مسائل و مواردی که ذکر گردید،زمانبندی کتاب علوم درس زمین خانه سنگی ما پایه اول را بررسی و تدوین می نماییم.
هدفهای رفتاری آموزشی طرح درس ملی علوم اول دبستان
انتظارات در پایان آموزش حیطه و سطح در بلوم عناصر برنامه درسی ملی
تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق
عنصر عرصه ارتباط با خود ، خدا، خلق و خلقت
آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی – یادگیری
مواد و رسانههای آموزشی که شامل Cd های آموزشی .تولید محتوای الکترونیکی.پاورپوینت آموزشی.قلم نوری.برد هوشمند
پیش بینی رفتار ورودی در طرح درس ملی علوم اول ابتدایی درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد ارتباط اولیه در درس زمین خانه سنگی ما
گروهبندی، مدل و ساختار کلاسی در درس زمین خانه سنگی ما
روش ایجاد و تداوم انگیزه در درس زمین خانه سنگی ما
ارزشیابی آغازین در درس زمین خانه سنگی ما
روشهای تدریس در درس زمین خانه سنگی ما
فعالیتهای مرحله حین تدریس در طرح درس ملی علوم اول ابتدایی
آماده سازی و توجه ویژه به تفاوت های فردی در بین دانش آموزان
اهمیت نحوه ی رفتار معلم با دانش آموز در درس زمین خانه سنگی ما
ایجاد جو دوستانه جهت جلوگیری از خستگی دانش آموزان در درس زمین خانه سنگی ما
استفاده ی بهینه از حداقل امکانات
توجه به دانش آموزان ویژه و کم حرف . در درس زمین خانه سنگی ما
استفاده از تجربیات نو و به روز و در دسترس دانش آموزان جهت تدریس .
مشارکت کلیه ی دانش آموزان در امر تدریس .
تقویت هوش بینایی ، شنوایی و گویایی در دانش آموزان با طرح پرسش های گوناگون
فعالیتهای معلم- دانشآموز: این فعالیتها به صورت تلفیقی مطرح میشود و تفکیک آن به معنای مجزا بودن فعالیتهای معلم و دانشآموز است و منطقی به نظر نمیرسد و به همین خاطر از خطچین استفاده شده است.
فعالیت های معلم فعالیت های دانش آموزان
فعاليتهای خلاقانه دانشآموزان
فعالیتهای تکمیلی
ارزشیــابـــــی
الف: تکوینی
ب: ارزشیابی تراکمیش
جمعبندی
تعیین تکالیف و اقدامات بعدی